Семінар спільноти керівників
Школа – це майстерня, де формується думка підростаючого покоління, треба міцно тримати її в руках, якщо не хочеш випустити з рук майбутнє. Городківський ліцей №1 міцно тримає в руках майбутнє: тут виховують дієвих патріотів. Заклад навчає дітей любити свою країну та допомагати тим, котрі у борні відстоюють її незалежність. Завдання на сьогодні – вистояти, витримати та перемогти, де кожна дитина має право на повноцінне та безпечне навчання. Саме цій темі 8 грудня в Городківському ліцеї №1 за безпосередньої участі представників відділу освіти, директорів загальноосвітніх та дошкільних навчальних закладів Городківської ТГ проведено семінар спільноти керівників. Тема семінару, що об'єднала всіх учасників, – «План роботи закладу освіти – цільова програма управління освітнім процесом». Програма була цікавою та насиченою.
Учасників семінару зустріли учасники хореографічного колективу «Калина» (кер. Штуць А.А.) з композицією «Жовто-блакитне серце». У вітанні були задіяні члени учнівського самоврядування «Моноліт» Бойко К., Ярова С. та вчителі-наставники, які розкрили напрямки роботи учнівського колективу.
Вчителі представили візитку школи. З якою гордістю вони промовляли, що всім нині доводиться долати безліч викликів воєнного часу, виховуючи майбутнє покоління українців, попри небезпеки та ризики, але вони навчають, надихають, огортають своїм теплом і турботою. Стояти на місці- це не про них. Вони щоденно своєю працею і наполегливістю доводять, що учні, педагоги, батьки докладають і словом, і ділом до Перемоги, успішно працюючи в різних форматах, гідно долаючи виклики та випробування війни, надійно тримають стрій. Тепла, ділова, креативно-патріотична атмосфера справила на всіх незабутнє, приємне враження.
Змістовним був захід «Веселка живе у ЛУВРІ» – виставка дитячих робіт, де за участі керівника гуртка та дітей проведено майстер-клас з виготовлення оберегів для захисників (кер. Мазур О.П.). Заняття улюбленою справою у післяурочний час є тим острівцем творчості, де кожна дитина може реалізувати свої задуми, збагатитися новими знаннями і вміннями, проявити свої здібності і таланти, а також принести неабияку користь задля наближення нашої спільної мрії - перемоги. Юні художники нашого ліцею мають таку можливість проявити, розвинути свої здібності у гуртку зображувального мистецтва «Чарівний пензлик», яким керує Олена Петрівна Мазур.
До виставки долучилися учні 1–8-х класів, які представили на виставку обереги та малюнки. Діти стали помічниками Святого Миколая, взявши участь у акції «Від маленьких рук до великих Героїв». Усіх присутніх вразила виставка дитячих робіт та творчих напрацювань учителів ліцею.
Учитель інформатики Колодько С.А. презентувала робототехніку –«Майбутнє вже тут».
Заслуговують на увагу урок пам'яті «Життя – за життя для життя» (кер. Ярова Г.В.) та урок волонтерства «Українці для України» (кер. Герасимчук О.В.).
Волонтерство… Чи можливо йому навчити? Не знаємо. А от надихнути – точно можна. Саме таку мету ставила Оксана Герасимчук, вчитель історії нашого ліцею, коли проводила урок волонтерства для учнів 9 та 11 класів. Використовуючи міжпредметні зв’язки, присутні склали сенкан зі словом «волонтер». Скільки ж слів було підібрано до опису діяльності волонтерів! А далі була прес-конференція із 16-річними волонтерами фонду «Українці для України» Дмитром Слободяником та Владиславом Цегельним. Хлопці відповіли на ряд запитань, які стосувалися початку їхньої волонтерської діяльності, виготовлення окопних свічок, перископів, павербанків, зарядних станцій, розвідувальних дронів… Їхня розповідь дуже зацікавила старшокласників, які теж постійно допомагають військовим: роблять окопні свічки, збирають пластмасові кришечки, беруть активну участь у благодійних ярмарках на допомогу ЗСУ, плетуть маскувальні сітки, приносять теплі речі, продукти… Із літер, прикріплених до одягу на грудях та на спині, учні складали слова, які ввійшли в наше життя і стали частиною сьогодення: війна, фронт, ЗСУ, воїн, волонтер, мир. Саме на фоні слова «МИР» було зроблено загальне фото на згадку. На завершення уроку всі присутні підписали новорічні листівки для тих, котрі тримають небо над Україною.
Зворушливим був урок Пам’яті. У Залі Бойової Слави зібралися, щоб в скорботі схилити низько голови перед пам’яттю Героїв, які загинули, захищаючи Україну. Поряд з пам’ятними знаками, приурочених воїнам, випускникам Городківської середньої школи №1 Харуку Віталію та Гончару Ігорю, появилося ще два пам’ятні знаки загиблим випускникам Резніку Олександру та Волику Олександру. Їхні імена навічно вписані в історію України, в історію Городківського ліцею №1. Почесне право відкрити пам’ятні знаки було надано директорові ліцею Мельник Т.В. Зворушливо учні розповідали історії життя Героїв. Прозвучали пісні «Журавлі», «Мамо, не плач…», які розчулили до глибини душі… Наші випускники були справжніми патріотами, але страшна війна забирає саме таких – мужніх і відданих своїй країні.
Досвідом роботи поділилася директор ліцею Мельник Т.В., яка розкрила питання щодо планування роботи закладу освіти як результату співпраці колективу. Інноваційні технології міцно увійшли в життя навчального закладу. Застосування їх на уроках, у позакласній роботі не є сьогодні екзотикою, і, головне, готовність учителів застосувати всі наявні можливості для освітнього процесу.
Учасники семінару поділилися своїми думками та заслухали і обговорили питання, які були заплановані.
У підсумку семінару проведено захід «Шопінг ідей» – купуємо фото за ідеї.
Своїми відгуками, враженнями, побажаннями поділились всі учасники семінару.